הופסקו העיצומים על פעילויות חוץ בית ספריות

מס צפיות:  296
תאריך: 30/11/2016

כ"ט חשון, תשע"ז
30 נובמבר 2016

חברים יקרים
שלום רב,
 
הופסקו העיצומים על פעילויות חוץ בית ספריות בתיכונים וחטיבות הביניים.
 
היום בצהריים הושגה הסכמה בין יו"ר ארגון המורים רן ארז לבין מרכז השלטון המקומי בישראל לגבי הפסקת העיצומים על פעילויות חוץ בית ספריות בתיכונים ובחטיבות הביניים.
 
כזכור, עיצומים אלו החלו אחרי תקופת החגים ולמעשה ביטלו לגמרי את הטיולים השנתיים, פעילויות התרבות והסיורים בבתי הספר.
כנגד העיצומים הללו, הגישה המדינה בקשה לצו מניעה ואפשרה שבועיים להתדיינות קודם כניסתו לתוקף של צו זה.
מרכז השלטון המקומי בהוראת יו"ר המרכז, חיים ביבס, סירב להצטרף לצו המדינה מתוך אמונה שניתן להגיע לכדי הסכמות מול ארגון המורים מתוך מו"מ.
כאמור, בעקבות דיון שהתקיים היום במרכז השלטון המקומי בין נציגי ארגון המורים, נציגי משרד החינוך ונציגי מרכז השלטון המקומי, ועקב הבטחת מרכז השלטון המקומי להתחיל בגיבוש הסכם שכר משופר מול ארגון המורים ולתת סיוע נוסף בסוגיות בהן לא הצליחו ארגון המורים להגיע להסכמות מול האוצר, הודיעו בהנהלת ארגון המורים על הפסקת העיצומים לאלתר.
חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין מכבים רעות ויו"ר מרכז השלטון המקומי: "אני מברך על ההישג הגדול בביטול העיצומים. פעילויות החוץ הינן חלק אינטרגלי ממערך החינוך של ילדינו וחושפת את תלמידינו לתכנים מגוונים שיהיו לחלק מאישיותם. אנו שמחים על השותפות רבת השנים והאוזן הקשבת שמצאנו בארגון המורים והעומד בראשו, רן ארז".
רן ארז יו"ר ארגון המורים: " אני שמח להיווכח שמרכז השלטון המקומי, המייצג את רוב הבעלויות ומעסיק את רוב המורים בחינוך העל יסודי גילה את רגישות והבנה ונרתם לפתרון הבעיות שמשרד החינוך לא פתר. אני מברך אותם על כך ומקווה להמשך שיתוף פעולה פורה, כפי שהתחייבנו".

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד