איגרת עדכון ורענון

מס צפיות:  1278
תאריך: 31/07/2016

כ"ה תמוז, תשע"ו
31 יולי, 2016

לכבוד
ציבור המנהלים, הוועדים והמורים

שלום רב,  

איגרת עדכון ורענון

מצאתי לנכון לשלוח איגרת ריענון זו אליכם, הואיל ובזמן האחרון אנו מקבלים פניות רבות של מורים וועדים הטוענים, שהוראות ארגון המורים בנושאים שונים, הקשורים להיערכות שנה"ל תשע"ז, אינן מיושמות.

1. פגרת הקיץ אשר מסתיימת ב- 31.8.16, היא החופשה של המורים ויש לכבד אותה. הזמנת מורים לביה"ס, לישיבות שונות, תחת הכותרת "הערכות לקראת שנה"ל" במהלך חודש אוגוסט, לא מקובלת עלינו והיא בניגוד להוראות ולתנאי העבודה של המורים, גם ע"פ חוזרי מנכ"ל.
אנו חוזרים ומדגישים, שארגון המורים מסכים ליום הערכות אחד, סמוך לפתיחת שנה"ל, יום או יומיים לפני פתיחתה. אין להזמין מורים לישיבות הערכות ימים רבים טרם פתיחת שנה"ל, לעתים שבוע או שבועיים לפני. הדבר פוגע בתנאי עבודתם ומקצר את חופשתם.
ימי הערכות, הם עבודה נוספת לכל דבר ועניין ויש לתגמל את המורים. יחד עם זאת, אין לנצל ולזמן את המורים לביה"ס לפני 30.8.16. יום הערכות אפשר לקיים בין ה- 30.8.16 ועד 31.8.16.

2. לאור התביעות הפליליות, שמורים נתבעו, נאלץ ארגון המורים ליזום עיצומים ולאסור יציאות מורים כמלווי תלמידים לפעילויות מחוץ לכותלי ביה"ס.
על מנת להגן על המורים שנתבעו לדין פלילי בגין תאונות שנגרמו לתלמידים בזמן הטיולים, מימנו את הגנתם המשפטית במאות אלפי שקלים. הבעיה היא, אינה העלות הכספית, אלא, הסבל אותו עוברים אותם מורים ובני משפחותיהם במהלך ההליך המשפטי והרשעתם, חלילה וחס, בסופו.
סכסוך העבודה בנושא זה נמשך ואנו קוראים למנהלים, למורים, לרכזי חינוך חברתי, לרכזי הטיולים וכו', לא לקחת על עצמם את האחריות ולא לצאת. זה לא חלק מעבודתנו, זאת עבודה נוספת. על מנת ולא ליצור נזק כלכלי, כספי או עוגמת נפש לתלמידים ע"י ביטול הטיולים, אני מציע לכם שתתקשרו עם חברות הקשורות בטיולים: אוטובוסים, אכסניות, וכו'. ותפקידו להכניס סעיף בהסכם ההתקשרות, שיאפשר ביטול או דחייה למועד לא ידוע, ללא כל נזק כלכלי או כספי מסיבות של כוח עליון ו/או שביתות או עיצומים מטעם ארגון המורים.
מדובר בכל התקשרות הדורשת יציאה מחוץ לכותלי ביה"ס.

3. אנו נמצאים כעת בשיא ההכנות לפתיחת שנה"ל הבאה, הכוללות טיפול במורים שפוטרו, מורים אשר משרתם צומצמה, בהעברות בעלות ובפרישה לפנסיה מוקדמת.
כמו כן, אנחנו מנהלים תביעות משפטיות נגד משרד החינוך והאוצר בגין פגיעה בפנסיה של עובדי המדינה עקב הסכם אופק חדש, הכולל גם איחוד המשכורת (שאלה והשאלה).

אנו נמשיך לעדכן על נושאים נוספים שנמצאים כעת בטיפול.

 

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד