השגחה בבחינות הבגרות

מס צפיות:  1732
תאריך: 18/05/2016

י' אייר, תשע"ו

18 מאי, 2016

לכבוד

ציבור המורים,

שלום רב

מיד לאחר יום העצמאות נמסר לנו ע"י משרד החינוך שיש בעיה גדולה בכל מה שנוגע למשגיחי בחינות הבגרות. זאת מכיוון שחברות כוח האדם שהיו אמורות לגייס את המשגיחים לא הצליחו לעשות זאת, ובייחוד חברת מנפאוור, אשר מתוך כ-5,500 משגיחים גייסה כ-2,000 בלבד לאזור תל אביב והמרכז.

כישלון זה של משרד החינוך בבחירת החברות, בהיערכות לקראת הבחינות, במעקב וב"חזרה גנרלית" הביא לכך שערב הבחינה בתנ"ך נמסר לנו על המשבר שאמור לפגוע בקיום בחינות הבגרות ולגרום פגיעה חמורה בתלמידים.

מחוסר ברירה הוציא משרד החינוך הודעות בהולות, ברגע האחרון, למנהלי בתי הספר בבקשה להתארגן ולהיערך בהתאם.

למרות שמורים לא חייבים להשגיח בבחינות בגרות, ואף נאסר עליהם ע"י משרד החינוך לעשות זאת עוד במהלך שנות ה- 90, פנו אנשי המשרד באמצעות המנהלים אל המורים.

ארגון המורים, מתוך אחריות כלפי מערכת החינוך וכלפי תלמידינו, שמבחינתם אי קיום הבחינה או פגיעה בטוהר הבחינות עלולים לגרום להם נזק בלתי הפיך לקראת גיוסם לצבא, החליט שלא לאסור על מורים להתנדב ולהשגיח, אם הם חפצים בכך.

למרות שיש לנו "חשבון" עם משרד החינוך, אשר פוגע במורים על ימין ועל שמאל, רץ להוציא צווי מניעה נגד ארגון המורים כדי למנוע את מאבקנו לפתרון הבעיות ואף נראה שעמד מאחורי ה"שביתה" של התלמידים, אין לנו מאבק עם התלמידים ואין לנו כל רצון לפגוע בהם ולא לתת יד להצלת הבחינות משיבושים קשים.

 

לכן, גם לקראת הבחינות הבאות, עליכם לדעת שאינכם חייבים להשגיח, אך אנו ממליצים שלא לשבש את בחינות הבגרות ולעזור לקיומן.

ברור לכל שאין לעבוד אחרי השעה 15:30 וכל עבודה שנעשית לאחר שעה זו צריכה להיות בתשלום או ע"י קיזוז שעות פרונטליות מהימים האחרים.

מורה שיסרב להשגיח צריך לדעת שלא יאונה לו כל רע וארגון המורים ידאג לכך.

אני מודה לכם על שיתוף הפעולה ומקווה שמשרד החינוך ילמד לקח וישכיל להיערך מבעוד מועד לכל תרחיש.

 

 

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד