איגרת לעדכון בנושא שביתת התלמידים במערכת החינוך העל יסודי

מס צפיות:  1663
תאריך: 2/05/2016

כ"ד ניסן, תשע"ו

2 מאי, 2016

מורים יקרים,

מחר תתקיים שביתה במערכת החינוך העל יסודית, אותה לא אנו יזמנו.

השביתה הוכרזה בשל עיצומי הטיולים אותם אנו מקיימים.

המאבק אותו אנו מנהלים תוך עיצומי היציאה לטיולים, לא נועד לפגוע בתלמידים. להיפך, בתקופה זו של השנה סדר העדיפויות הוא אחר - ההכנה לבחינות ולמתכונות נמצאת במוקד.

לא רצינו להשבית את הלימודים, ולפגוע במוכנות התלמידים לבחינות.

לאחר חודשים רבים בהם אנו מבקשים מהנהלת משרד החינוך לטפל בבעיותינו, לא זכינו לכל התייחסות רצינית.

שר חינוך נפתלי בנט טוען שהוא לא יכול להבין על מה אנו נאבקים. בנט שאוהב להשתמש בביטויים צבאיים בוודאי מכיר את הביטוי "אין לא יכול, יש לא רוצה!".

שר החינוך חייב להבין בחינוך. למערכת החינוך נדרש שר המתעניין בחינוך וקשוב למורים.

65 אלף חברי ארגון המורים, יודעים על מה אנו נאבקים - על הרס מערכת החינוך העל יסודית תוך פגיעה בתלמידים; האנרכיה שנוצרה במערכת החינוך עקב תוכנית הרפורמה בבחינות הבגרות וההערכה החלופית; הפגיעה בפנסיות של עובדי המדינה בחטיבות הביניים ובחטיבות העליונות; מורים שלא זכו עד היום לתוספות שכר (המורים לשל"ח, וגם המורים בתפקידי הדרכה ומורים בבתי הספר המקצועיים שבפיקוח משרד הכלכלה); הטלת מטלות נוספות חדשות לבקרים על המורים, כגון הוועדות למתן הקלות לתלמידים "לקויי למידה" המוסיפות למתח המיותר שבין מורים להורים ומזינות תעשייה של אישורים והקלות; דרישה מהמחנכים לטפל במעורבות חברתית ללא תגמול במשך שעות עבודה מרובות, ועוד.

ללא מאבק דבר לא משתנה במערכת החינוך.

הפוליטיקאים מתחלפים, ואנו המורים, אנשי המקצוע, נשארים וממשיכים בעשייתנו החשובה.

לנו איכפת ממערכת החינוך, כי אנחנו - בניגוד לפוליטיקאים שבאים לרגע ורואים במערכת החינוך קרש קפיצה לתפקיד הבא - מהווים חלק ממערכת החינוך.

בימים אלה, הנהלת משרד החינוך שולחת את התלמידים להילחם במורים ומגבה את השביתה תוך שימוש בשיטת "הפרד ומשול".

השיטה הזו פוגעת בכולנו.

האופן שבו הנהלת משרד החינוך, עושה שימוש בתלמידים על מנת לנגח את המורים, היא חרב פיפיות שתחזור נגד משרד החינוך ותפגע במערכת החינוך.

בעידוד השבתת הלימודים, הנהלת משרד החינוך מסמנת את עצמה כמי שתהיה הגורם הבלעדי לפגיעה בהישגים הלימודיים של התלמידים, אם לא ילמדו את החומר.

לשר בנט נוח להסתתר מאחורי פקידי משרד החינוך.

לוואקום הזה נכנסים פקידי משרד האוצר אשר מנהלים מאחור את מערכת החינוך, כיחידת תקציב ותו לא.

כך, במקום שלמערכת החינוך תהיה הנהגה שתוביל את כל חלקיה להישגים, ותדאג לטיפוח המורים והתלמידים תוך שיתוף פעולה, היא עסוקה בבריחה מאחריות והתחמקות ממעשים, תוך מהלכי הפרד ומשול.

אנו כמורים, נמשיך את מאבקנו הצודק לשיפור תנאינו, שהם גם שיפור תנאי הלימוד של התלמידים. לא ניתן יד להפרדה ולמלחמות בתלמידים שיפגעו במערכת החינוך.

שימו לב, אנו ממשיכים בעיצומים.

לצד עיצומי הטיולים, אין להחתים שעון, אין להשתתף בכנסים אותם עורך משרד החינוך למורים ו/או למנהלים.

יש להגיע מחר לבתי הספר.

לא אנו השבתנו את הלימודים, על כן אין כל אישור חוקי למשרדי החינוך והאוצר להפחית שכר מהמורים בשל ההשבתה, כל עוד אנו מגיעים לבית הספר.

נמשיך לעדכנכם בהתקדמות מאבקנו הצודק, בתקווה כי הקו הנוכחי של בריחה מאחריות ופגיעה במורים, בו נוקט משרד החינוך, יוחלף במהרה בקו הרואה במורים שותפים לקידום מערכת החינוך בישראל.

 

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד