מכתב לד"ר משה דקלו מנהל אגף בחינות עקב סיום תפקידו

מס צפיות:  1741
תאריך: 8/03/2016

 

כ"ח אדר א, תשע"ו
8 מרץ, 2016

לכבוד,
ד"ר משה דקלו

מנהל אגף בחינות
משרד החינוך
שלום רב,

בתדהמה ובצער רב שמעתי את ההודעה לפיה נאלצת להתפטר מתפקידך כמנהל אגף הבחינות אותו ניהלת במשך שנים רבות. אגף הבחינות זכור לי כחוליה חלשה וכנקודת תורפה של משרד החינוך במשך עשרות שנים וזאת עד לשיקומו, כאשר הגורם המרכזי בשיקום זה היית אתה בעומדך בראשו. 
זו הסיבה שנקראת מלכתחילה למלא תפקיד זה, מתוך הכרה של מנהיגי מערכת החינוך לשעבר ביכולותיך.
 
כתוצאה מהרפורמה בבחינות הבגרות, אותה הנהיג שר החינוך לשעבר, שי פירון, שונו כל ההסדרים שהיו קיימים בנושא בחינות הבגרות ונדרשת לערוך מחדש את המערכת כולה, על כל מרכיביה, ולהתאימה לרפורמה זו.
 
ברור ששינוי בסדר גודל כזה הוא לא פשוט, אך עמדת בפרץ בכבוד.
 
עם עזיבתו של השר פירון, טרם זמנו והעדר היכולת של הנהלת המשרד לקבל החלטות ולנווט את המערכת, נוצר במערך בחינות הבגרות אי סדר שנבע מתוכניות הלימוד, אופן מתן הציונים בבתי הספר, העדר אחידות בהוראות המפמ״רים, העדר הלימה בין תכניות הלימודים למספר שעות ההוראה ופיצול חומר הלימוד והציונים  ל : 70%-30%, הערכה חלופית,  ההוראה לבטל בחינות בגרות וכו'. 
מצב זה של מערכת החינוך ואי שביעות הרצון של מנהלים ומורים מהנהגת משרד החינוך גרם, לעניות דעתי, לכך שהנהלת המשרד חיפשה שעיר לעזאזל והלחצים הופעלו עליך ולכך הייתי עד בעצמי, זאת כדי להסיט את כעס ציבור עובדי ההוראה ל״כתובת אחרת״.
אני מעריך מאד את עמידתך, בשקט סטואי, בכל הלחצים וזאת מתוך נאמנות למערכת החינוך וכמשרת ציבור אמיתי וכן.
 
צר לי מאד שנאלצת לעזוב תפקיד כה חשוב שאותו מילאת במסירות ובכישרון. איני מבין את הנהלת משרד החינוך אשר גרמה לכך, חודש וחצי לפני תחילת עונת הבגרויות, כאילו אין די אי סדר במערכת גם ככה.
 
אני מעריך אותך מאד על כל פועלך ומאחל לך בריאות ובשורות טובות. 

 

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד