איגרת למנהלים

מס צפיות:  1353
תאריך: 15/02/2016

ו' אדר א, תשע"ו
15 פברואר, 2016


איגרת למנהלים

העיצומים עליהם הכרזנו, בכללם ניתוק הקשר עם משרד החינוך והפניה למנהלים שלא לשתף פעולה עם משרד החינוך - לא להעביר דוחות, לא לקיים ישיבות מעקב או ועדות ליווי ולא ללכת לכנסים, הוכרזו על ידנו עפ"י בקשת הנהלת התאגדות המנהלים, אשר לטענתה, המנהלים סובלים מבקרות בלי סוף, דוחות בלי סוף בכל הקשר לרפורמה "ישראל עולה כיתה", רפורמה בבחינות הבגרות, לקויי למידה וכד'.

היו גם לא מעט פניות של מנהלים בקשר לתנאי עבודתם ושכרם. לכן הארגון נמצא בסכסוך עבודה ובמאבק . אם אתם, המנהלים, לא מבצעים את העיצומים, לא רק שאתם "יורים לעצמכם ברגל", אלא גם נותנים את התחושה למשרד החינוך שהכל בסדר. ואת זה הם אפילו מציינים - שבכנסים שמתקיימים אין תלונות. הסקר שנעשה בקיץ לגבי עמדות המנהלים כלפי הנהלת משרד החינוך, סקר שפורסם ע"י התאגדות המנהלים, מצביע על כך שהמצב לא כזה, אלא אף גרוע יותר.

ארגון המורים נאבק גם עבור המורים לשל"ח, לאנגלית, ועבור מורים בתפקידי הדרכה, שעד עכשיו לא קיבלו תוספות שכר. אי אפשר לנהל מאבק שבו אחד הנושאים המרכזיים הוא המנהלים, תנאי עבודתם, שכרם, העומס והאחריות שמוטלים עליהם, כשמנהלים עושים שבת לעצמם ולא מקיימים את העיצומים ככתבם וכלשונם .

אתמול התקיים כנס מנהלים בחינוך ההתיישבותי עם מנכ"לית משרד החינוך ומעט מאוד מנהלים נעדרו. אם גם בכנסים הבאים תהיה נוכחות של מנהלים, נסיק את המסקנות באשר להמשך התביעות אותן אנו תובעים עבור המנהלים, לטובת תפקודם ונגד העומס שמוטל עליהם .

מחר, יום שלישי 16.2.16, הוזמנו המנהלים של מחוז מרכז לכנס עם המנכ"לית. השתתפותכם בכנס זה תהווה עבורנו מבחן להמשך צעדינו באשר לדרישות המנהלים, כפי שבאו לידי ביטוי בפניות של הנהלת התאגדות המנהלים להנהלת הארגון. אנו קוראים לכם שוב - לבצע את כל העיצומים כפי שהוכרזו, ככתבם וכלשונם ולא להפר את המשמעת הארגונית, זאת מכוח היותכם חברי ארגון וחברי התאגדות המנהלים.

 

העתקים:
מר מנשה לוי יו"ר התאגדות המנהלים
חברי הנהלת ארגון המורים
מזכירי הסניפים, ארגון המורים


ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד