איגרת אישית למורים בתפקידי הדרכה

מס צפיות:  2380
תאריך: 8/02/2016

כ"ט שבט, תשע"ו
8 פברואר, 2016

ציבור המורים בתפקידי הדרכה שלום,

אחד התפקידים החשובים במערכת החינוך, אשר מאפשרים את התחדשות המערכת והעמקת האיכויות, הוא זה של מורה בתפקיד הדרכה אשר בחלק ממשרתו עובד בבית ספר ובחלק ממשרתו מדריך מורים אחרים בתחומים שבהם הוא מתמחה ומצטיין.

ציבור חשוב זה קופח עד כה מאז נחתם הסכם אופק חדש.
משרד החינוך ומשרד האוצר טענו, שבתפקידם כמורים מדריכים וכעובדי מדינה בתפקיד זה, רק הסתדרות המורים רשאית לייצג אותם, אך לצערנו הדבר לא נעשה על ידיהם במשך 7 שנות קיום הרפורמה אופק חדש, והיום המורים בתפקידי הדרכה, יחד עם מורים לשל"ח, מקבלים את השכר הנמוך ביותר במערכת החינוך.
בהמשך לסיכום עם שר החינוך לשעבר, הרב שי פירון, מנכ"לית משרדו, משרד האוצר ויוסי וסרמן, הוקמה ועדה לתיאום בין משרדי ובין ארגוני במטרה לקדם את שכרם ואת תנאי עבודתם של מורי השל"ח ומורים בתפקידי הדרכה.
אנו נמצאים לקראת קו הסיום של מו"מ זה, שמתנהל יותר משנה וחצי.
משרד החינוך ומשרד האוצר מנסים לשנות את אחוז גמול ההדרכה ו"להתאים אותו" לשכר החדש שישולם למורה בתפקיד הדרכה, בהתאם לעוז לתמורה או לאופק חדש , כך שמורה מדריך שיוצא מבית ספר יסודי או מחט"ב יעבוד לפי אופק חדש ומורה מדריך שיוצא מחט"ע יעבוד לפי עוז לתמורה.
מיותר לציין כעת את ההבדלים הכספיים הגדולים הקיימים בין שתי הרפורמות לטובת עוז לתמורה. יתר על כן, גם הפנסיה של מורים בתפקידי הדרכה עלולה להישמט מחוק הגמלאות של עובדי המדינה.
משרד החינוך מעוניין לבנות תפקיד חדש של מורה מדריך בית ספרי מתוך צוות מורי ביה"ס בהיקף של חצי יום הדרכה ולשלם לו חצי מגמול ההדרכה שיקבל מורה המדריך יום שלם.
אנו חושבים שזה לא צודק. גמול נותנים בגין אחריות והכשרה, ולכן אחריות והכשרה של מדריך בחצי יום אינן פחותות מאלה של מי שמדריך יום אחד. המדריך הבית ספרי ייהפך להיות "כלבו" של רבגוניות במקצועות הדרכה, שלא כמו מורה מדריך במתמטיקה, לשון או אנגלית, שמתעסק רק במקצועו.

במו"מ זה עוד לא סוכמו תנאי עבודה אחרים של מורים בתפקידי הדרכה, כמו נסיעות ודירוג פנימי בין מורה מדריך יישובי, מחוזי או ארצי. בנוגע לכולם משרד החינוך רוצה את אותו הגמול.
נעדכן אתכם בהמשך.   

 

 

העתק:
חברי הנהלת ארגון המורים
מזכירי הסניפים, ארגון המורים

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד