איגרת אישית לציבור המורים בנתניה

מס צפיות:  945
תאריך: 3/02/2016

כ"ד בשבט, תשע"ו
3 בפברואר, 2016

ציבור המורים בנתניה,

איגרת אישית לעדכון

הובא לידיעתי שמטעם עיריית נתניה נשלחו הודעות לבתי הספר ולמנהלים, בהן הם נתבקשו להעביר לידיעתכם שהדרישות של ארגון המורים עבור מורי הקונסרבטוריון בנתניה הן דרישות שאינן סבירות וגובלות בשערורייה.

השערורייה האמיתית היא שמורי הקונסרבטוריון, אשר מלמדים תלמידים בנתניה, מועסקים ע"י העירייה בתנאים של עובדי קבלן ואף פחות מזה.

מדובר בניצול של מורים מומחים בתחומם אשר עובדים ללא אפשרות לצאת לשבתון, ללא קידום בשכר, ללא כל קשר בין השכלתם האקדמית לשכר שהם מקבלים, ללא קידום בוותק, בהעסקה אישית לפי שעות, בלי ימי מחלה למעשה, וללא כל ביטחון תעסוקתי וסוציאלי.
יתר על כן, בחלק מהמקרים הם מועסקים כעובדי קבלן ללא זכויות בבתיה"ס ואף מכינים תלמידים לבגרות.
זו השערורייה האמיתית, וזה יותר משנתיים עיריית נתניה מתחמקת מלהסדיר עבור מורים אלו הסכם קיבוצי ומשתמשת כל פעם בתירוץ אחר.

במו"מ שניהלנו, ובהצעות להסכם קיבוצי שהגשנו, הבאנו בחשבון את התנאים המיוחדים של מורי הקונסרבטוריון, ולמרות זאת העירייה מתעקשת.

כנראה נושא המוזיקה והקונסרבטוריון לא חשובים כל כך לעירייה ולכן היא עושה כל מאמץ לגבות מההורים עוד ועוד כסף ולהעסיק את המורים בתנאים של עובדי קבלן.

בחוזר שיצא מטעם העירייה יש ניסיון ל"הפרד ומשול" בין המורים, ובין המורים לארגון שמייצג אותם.

לא מדובר רק במורי הקונסרבטוריון. מדובר גם בהעסקת מורים בתנאי עבודה הפוגעים בבריאותם (אסבסט), מדובר בהעדר תנאים פיזיים נאותים לביצוע עבודה בבית הספר, ומדובר בחוסר התייחסות של העירייה לסכסוך העבודה שהוכרז ע"י הארגון, מזמן, בסוגיות אלו. יש בכך זלזול מצד העירייה לא רק במורים אלא גם בתלמידים ובהוריהם. כנראה זה מותר כאשר הבחירות אמורות להתקיים רק בעוד מספר שנים.  


כמי שמכיר את ראש העיר כאישה חכמה, אני רוצה להאמין שהאדם שניסח את ההודעה לבתי הספר הוא מישהו אחר, אדם שלא השכיל להעביר את הטיפול בפתרון הבעיות לידי אנשים שיש להם יכולות לפתור אותן.

אנו נמשיך במאבק, והחל ממחר אין להחתים עוד את שעון הנוכחות בשום בית ספר בנתניה!  מורים יעשו את עבודתם בהתאם למערכת, לא ייעדרו משיעורים, אבל לא יחתימו כרטיס בשעון.

השירות שאנו נותנים לילדי העיר הוא הדבר העיקרי ! העירייה לא מאפשרת לנו לתת שירות זה בצורה הטובה ביותר ומתוך שמחה וחדווה, אלא רק תוך התמודדות עם תנאי עבודה ושכר קשים שיש בהם זלזול בציבור עובדי ההוראה, ואת זה ההורים צריכים לדעת.

 

 

העתקים:

גב' חיה שניידר - מנהלת מינהל כ"א, עיריית נתניה

מר יוחנן יומטוביאן מזכיר סניף שרון

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד