ביצוע הסכם הסקטור הציבורי

מס צפיות:  1468
תאריך: 3/02/2016

כ"ד שבט, תשע"ו
3 פברואר, 2016

ציבור המורים שלום רב,

ביצוע הסכם הסקטור הציבורי


בימים אלו, מתנהלות שיחות במטרה להגיע לחתימה סופית על פרטי ביצוע הסכם הסקטור הציבורי, לגבי התשלום החד פעמי של 2,000 ₪ ב-2 מנות של 1,000 ₪ בכל שנה, וכן לגבי הפעימות של
תוספת ה- 7.5% לשכר.
ההסכם שנחתם ע"י ההסתדרות הכללית עבור 7.5% מוצע גם לנו, זאת בתנאי שנחתום על שקט תעשייתי עד סוף 2018, דבר שאין אנו מעוניינים בו כלל, כי הסכם עוז לתמורה יפוג ב- 2017 ואז נכנס למו"מ חדש, בו ברצוננו להכניס תיקונים ושיפורים להסכם הנוכחי.
אין שום סיבה להסכים לשנה נוספת של שקט תעשייתי תמורת 1.5% עד 2% מסה"כ ה- 7.5% המוצעים .
יתכן ונגיע להסכמה של הפחתת אותם 1.5-2% , העיקר שלא נאריך את השקט התעשייתי שמגביל אותנו בשיפורים של הרפורמה עוז לתמורה. מכל מקום, הדיונים אמורים להסתיים בימים הקרובים .

בהזדמנות זו, הריני להזכיר ולהודיע לכל מי שטרם הצטרף לרפורמה עוז לתמורה, שהחל מ- 1.9.16 ההצטרפות היא חובה . חופש הבחירה האם להצטרף לרפורמה, שניתן במשך 5 השנים האחרונות, נגמר, ולכן מי שמעוניין להשתחרר מהרפורמה, עליו למלא טופס שניתן להוריד מאתר ארגון המורים ולהעבירו לוועדת חריגים באמצעות מזכירי הסניפים .
הקריטריונים לוועדת החריגים הם:

גיל (60 או יותר)

מצב משפחתי שאינו מאפשר הימצאות בביה"ס שעות רבות יותר (ילדים קטנים, הורים חולים, חד הוריות, לימודים וכד')


למי שלא עונה לקריטריונים הנ"ל, קיימת אפשרות לצמצם את היקף המשרה בצורה שלא מגדילה את השהות בביה"ס מעבר למקובל היום ולוותר על התוספות של עוז לתמורה על מלוא היקף המשרה, כך שלא תהיה פגיעה בשכר המורה.  

ברפורמת עוז לתמורה לא מדובר על תוספת עבודה של 16 שיעורים, אלא למי שעובד משרה שלמה, רק 6 שיעורים פרטניים של תגבורים לתלמידים, כי כל שאר השעות היו שעות שעשינו ממילא בבית ועכשיו עושים אותן בביה"ס. כך שלמעשה, תוספת העבודה נטו היא 6 שעות (25%) ותוספת השכר היא 42% ולכן היא כדאית לרוב המורים.
מורים שמעוניינים להשתחרר מוזמנים לפנות, כאמור, לוועדת החריגים.

 

 

העתקים:
חברי ההנהלה, ארגון המורים

מזכירי הסניפים, ארגון המורים

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד