הפעלת סכסוך עבודה בנתניה

מס צפיות:  987
תאריך: 31/01/2016

כ"א שבט, תשע"ו
31 ינואר, 2016

לכבוד
ציבור המורים, נתניה

שלום רב,

זה שנתיים ימים מתנהל מו"מ על חתימת הסכם עבודה בעניין תנאי השכר והעבודה של מורי הקונסרבטוריון בנתניה. מורים אלו לא רק שהם עובדים ללא הסכם קיבוצי, אלא הם עובדים גם ללא כל ביטחון תעסוקתי וכלכלי.
תשלום משכורתם הוא לפי שעה, והתעריף לא עודכן לחלק מהם זה 10 שנים. חלק ממורי הקונסרבטוריון עובדים בבתי הספר בעיר נתניה בתנאים של מורי קבלן – בשעות אפקטיביות וללא זכויות, כמו כל העמיתים האחרים שלהם בנתניה.
אנו רואים בכך ניצול מחפיר. ניסינו לפתור את הבעיות בדרכי נועם על ידי חתימה על הסכם קיבוצי שמביא בחשבון גם את העבודה ואת המבנה המיוחד של הקונסרבטוריון - אך ללא הצלחה.
דברים אלמנטריים, כמו קידום בוותק, גמולי השתלמות וקרן השתלמות, נמנעו מהם. 
בדיון האחרון שהתקיים במשרד הכלכלה, אצל הממונה על יחסי העבודה, הבטיח ראש העמותה לשוחח עם המורים ולהציע לנו הצעות לפתרון, אך מאז עברו יותר מ-3 שבועות ולא בוצע דבר.
כמו כן ישנם מקומות שבהם למורים עדיין אין פינות עבודה שמאפשרות להם לעשות את עבודתם בבית הספר, ואף יש בית ספר עם גג אסבסט שמסכן את בריאותם של התלמידים והמורים.

לאור האמור, ולאור התעלמות העירייה ממורים אשר נותנים שירות חשוב לילדי העיר, הריני להודיעכם שאנו נפעיל את סכסוך העבודה שהוכרז, והלימודים יתחילו בנתניה בכל בתי הספר העירוניים ובקונסרבטוריון מחר, יום שני 1.2.16, בשעה 09:00.
כמו כן הקונצרט שתוכנן ליום חמישי הקרוב, 4.2.16, מבוטל!

 


העתקים:
גב' חיה שניידר מנהלת מינהל כא"ב, עיריית נתניה
גב' נורית ולנסי יו"ר המחלקה הפרופסיונלית
מר יוחנן יומטוביאן מזכיר סניף השרון
מנהלי בתיה"ס וועדי המורים בנתניה

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד