איגרת אישית לעדכון – לקויות למידה

מס צפיות:  1090
תאריך: 27/12/2015

ט"ו בטבת, תשע"ו
27 בדצמבר, 2015

לציבור המורים שלום רב,

 

עקב תלונות רבות שקיבלנו ממורים וממנהלים באשר לעומס בלתי נסבל של עבודה המוטלת על מורים שמטפלים בנושא לקויות למידה: הכנת דוחות, הכנת תיקים לוועדות, טיפול באבחונים וכיוצ"ב, בדקנו את הסוגיות, ולהלן תוצאות הבדיקה:

1. חוזר משרד החינוך מ- 2014, אשר לתוכנו הסכים ארגון המורים, הוא זה שמחייב. מתוך בדיקה התברר שבמחוזות הוציאו הנחיות אחרות למפקחים, והם, בתורם, פרסמו הנחיות לבתי הספר, ובלא מעט מקומות נהגו לפי: "כל המרבה הרי זה משובח".

2. התנהלות זו יצרה בלבול אדיר בבתי הספר, ומנהלים אשר רצו לשאת חן בעיני הפיקוח והמחוז התייחסו אל החוזרים המחוזיים כאל "תורת משה מסיני" והתעלמו מהחוזר שיצא מהנהלת משרד החינוך, שאותו קיבל ארגון המורים.  

3. אנו שולחים לכם את החוזר של מר אריאל לוי, סמנכ"ל בכיר ומנהל המינהל הפדגוגי, מ- 24.12.15, הכולל גם את הקריטריונים של הטיפול בלקויות למידה. יש לקרוא חוזר זה בעיון ולנהוג על פיו- לעיון בחוזר לחצו כאן.  מורים שמתבקשים לנהוג אחרת, מתבקשים להודיע על כך מיד לארגון המורים.

4. התשלום שניתן למרכז לקויות הלמידה הוא תשלום שנתי, והוא אמור לכסות את כל העבודה, גם אם בתקופה מסוימת של השנה העומס רב יותר ובתקופות אחרות הוא קטן יותר או שאינו קיים כלל.   

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד