איגרת עדכון – הסכם המגזר הציבורי

מס צפיות:  2256
תאריך: 24/12/2015

י"ב בטבת, תשע"ו
24 בדצמבר, 2015

ציבור המורים שלום רב,

 

איגרת עדכון – הסכם המגזר הציבורי

 

השלב הראשון במאבק שנוהל על ידי ההסתדרות הכללית וארגוני המורים הסתיים בהישג גדול לכלל ציבור השכירים - ולא פחות מכך עבור ארגון המורים.
בהסכם הקיבוצי שחתמנו עליו באוגוסט
2011 (עוז לתמורה) כללנו סעיף שלפיו המדינה מתחייבת לשלם גם למורים את כל תוספות השכר שיתקבלו ע"י ההסתדרות הכללית עבור המגזר הציבורי, ובאותו המועד ידענו את הדברים האלה:

א. שתוקף ההסכם של ההסתדרות הכללית יפוג ב– 2013;
ב. שתוקף ההסכם שלנו יפוג בינואר 2017.

לאור שתי עובדות אלו תיארתי לעצמי שבוודאי תהיה תוספת כלשהי שההסתדרות הכללית תדרוש, ומכיוון שלא רצינו להמתין עד 2017, הוכנס הסעיף המצוין לעיל. נוסף על כך, בכל מה שנוגע למאבקה של ההסתדרות הכללית, לא רצינו להיות "פרזיטים" ולחכות בצד כדי לקבל את מה שההסתדרות הכללית בהנהגת אבי ניסנקורן תשיג. רצינו להיות שותפים ולתרום את תרומתנו.
להלן פרטי ההסכם הנוגעים למורים:

1. עלות תוספת שכר של 7.5%, שתינתן ב-3 פעימות - הפעימה הראשונה תהיה כבר כעת, ב- 1.1.16, ויתר הפעימות בהמשך, בכל ינואר.

2. סכום חד פעמי של 2000 ₪ עבור שנת 2015, שיינתן ביחס להיקף משרתו של המורה, בשתי פעימות: 1000 ₪ ב 1.1.16 ו- 1000 ₪ בינואר 2017.

עליי לציין עובדה נוספת: כדי לצמצם פערים במגזר הציבורי, הוחלט שחלק מעלות התוספת של 7.5% יינתן בצורה שקלית לבעלי המשכורות הנמוכות, וכך יתאפשר לקדם אותם יותר ביחס לבעלי המשכורות הגבוהות. נושא זה צריך להיות מסוכם בימים הקרובים, ויש להגדיר: מהו שכר נמוך, כמה נותנים לכל רמת שכר ומה תרגום האחוזים לשקלים, כאשר עלות השכר של המורים היא לא אותה עלות השכר של הסקטורים האחרים.

מכל מקום, תוספת זו אינה קשורה לתוספות השכר המגיעות למורים שטרם נכנסו לעוז לתמורה וייכנסו אליה בשנה הבאה. רכיבי השכר הנוספים שהמורים מקבלים יחושבו מהתוספת כך שגם הם בהתאם יגדלו.
בנוסף לתוספת זאת, תוספת השכר שאליה נגיע ב- 2017 כשיפתח הסכם השכר שלנו, תתווסף לתוספת הזאת של המגזר הציבורי.
לסיכום, כבר במשכורת חודש ינואר שתשולם בתחילת פברואר, המורים יקבלו חלק מהאחוזים, חלק מהתרגום של האחוזים לשקלים ואת מענק 1,000 ₪.
נמשיך לשרת אתכם ולהיאבק לשיפור תנאי השכר והעבודה של חברינו.

 

 

 

 

 

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד