איגרת עדכון למורי השל"ח

מס צפיות:  1637
תאריך: 21/06/2015

‏ד' תמוז, תשע"ה
‏‏ ‏21 יוני, 2015

 

חברים נכבדים,
בהסכם הקיבוצי שנחתם ב- 2008 בין הסתדרות המורים לבין משרד החינוך, התחייבו הצדדים לנהל מו"מ בדבר הסכם שכר / רפורמה למורי השל"ח וזאת למרות שרוב מורי השל"ח הינם חברי ארגון המורים. 

בגלל מחויבותו  כלפי הסתדרות המורים, סירב משרד החינוך לנהל עמנו מו"מ, כך  שלצערי הרב, במשך 7 שנים (2014-2007) לא נעשה דבר בנושא מורי השל"ח, כאשר איתנו סרבו לדבר והנושא היה "בפיקדון" בהסתדרות המורים.
באוגוסט 2014 הוקמה, לצורך קידום העניין, ועדה משותפת לתיאום פדגוגי בין ארגון המורים, הסתדרות המורים, משרד החינוך ומשרד האוצר והוחלט: 

·         לא לחזור על הטעויות שנעשו ביצירת שתי רפורמות שונות (אופק חדש ועוז לתמורה) בחינוך העל יסודי ובפיצול עבודת מורי השל"ח  

·         להגיע להסכם עבודה ייחודי ולרפורמה ייחודית כוללת ללימודי השל"ח גם בחט"ב וגם בחט"ע . 

להסכמה זו הגיעו כל הצדדים. למרות זאת, העניין נתקע בגין סירובו של משרד האוצר להיענות לדרישות הארגונים לתוספת השכר המתבקשת עבור מורי השל"ח. הוצע על ידינו, ונציגי האוצר והחינוך הסכימו לכך, שהיקף משרתם של מורי השל"ח יהיה 38 שיעורים, שהם הממוצע בין אופק חדש לעוז לתמורה, פחות האחוזים שנובעים מהפחתת 2 ש"ש (במקום 40) ולהעמיד את השכר על תוספת של כ- 35%. מתוספת זו של 35% משרד האוצר דרש להפחית את 3 שעות ההכנה שמורי השל"ח מקבלים בגין הכנת ימי השדה, כך שהתוספת הריאלית פחותה מ- 20%, וזה הרבה פחות ממה שהמורים באופק חדש ובעוז לתמורה מקבלים. ברור שלזה לא הסכמנו ואנחנו דורשים שלא תהיה הפחתת שכר וכי שלושת שעות הכנת ימי השדה יישארו כמו היום, מעל משרתו הקבועה של המורה.
עד כה, משרד האוצר לא נענה לדרישותינו, שכוללות שמירת המצב הקיים וכל תנאי עבודה להם מתווספת הרפורמה.  כעת, כאשר ההסכם הקיבוצי הכולל התחייבות הסתדרות המורים ומשרד  

 

 

החינוך לגבי שכר מורי השל"ח, מסתיים והואיל ואנו לא חייבים בשקט תעשיית בנדון, אם נושאי השכר ותנאי העבודה של מורי השל"ח לא יפתרו בעתיד הקרוב, נאלץ לצאת למאבק פרופסיונלי כבר בתחילת שנת הלימודים, עם כל המשתמע מכך. זאת הבטחתנו וכך נעשה.

 

 

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד