העברת בעלויות בסיטונות בחינוך העי"ס

מס צפיות:  1652
תאריך: 31/05/2015

י"ג סיון, תשע"ה
31 מאי, 2015


לכבוד
גב' מיכל כהן
מנכ"לית משרד החינוך


שלום רב,

הנדון: העברת בעלויות בסיטונות בחינוך העי"ס


אנו עדים לתופעה ההולכת ומחריפה של העברת בעלויות ע"י השלטון המקומי מרשת חינוכית אחת לאחרת. כל ראש עיר קובע לעצמו קריטריונים ובוועדות שמקבלות החלטות בנושא העברת בעלות אין נציגים של משרד החינוך וארגוני המורים.
איני חושב שהדבר נובע מהתעלמות מטוהר המידות, אך לא יתכן שמשרד החינוך הוציא הנחיות כיצד ממנים  מנהלים ומורים בבתי"ס, ודווקא בנושא של העברת בעלות, תופעה שמתרבה כמו פטריות אחרי הגשם וללא שקיפות,
משרד החינוך לא מתערב.
הדבר פוגע באופן חמור ביותר בביטחון התעסוקתי והכלכלי של המורים וברצף החינוכי. יתר על כן, בעלות על בי"ס שיודעת מלכתחילה שהגיעה לתקופה קצרה של שנתיים - שלוש, תחשוב פעמיים אם כדאי לה להשקיע משאבים בפיתוח ביה"ס מבחינה פיסית, כלכלית או חינוכית-פדגוגית.

כבר פניתי אליך לפני יותר משנה וחצי בסוגיה זו והמצב לא השתנה. אנו מבקשים מאוד שמשרד החינוך יתערב, מידית, ויעצור כל העברת בעלות - מכל סוג שהוא ובכל מקום - עד אשר יפורסמו על ידו קריטריונים לקבלת החלטה, תוך שיתוף נציגים של משרד החינוך וארגוני המורים בוועדה שצריכה להחליט על כך.

אם הדבר לא יעשה, נאלץ לנקוט בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו, כדי לסיים אחת ולתמיד את הפגיעה החמורה בכל מערכת החינוך, על מוריה ותלמידיה.
על משרד החינוך מוטלת האחריות המלאה על כל מערכת החינוך וכריבון, אחריותו גם במקומות בהם הוא לא המעסיק, מאחר שבלא מעט בתי"ס שש שנתיים, העברת הבעלות משפיעה לא מעט גם על אלו שמקבלים שכר ממשרד החינוך ועובדים בצורה מלאה בשתי חטיבות ביה"ס.
לאור האמור, אני מצפה להתערבותך המיידית, עם כל המשתמע מכך, כדי ששנה"ל הקרובה תיפתח כסדרה.

אזכיר, שהכרזנו סכסוכי עבודה בכל הרשתות משום הפגיעה במערכת החינוך, במורים ובתלמידים כתוצאה מהעברות הבעלות.

 

 


העתקים:
ח"כ נפתלי בנט שר החינוך
עו"ד דן בן חיים - הממונה על השכר והסכמי עבודה, שלטון מקומי
מר צביקה פלג - מנכ"ל רשת אורט
מר אמנון אלדר - מנכ"ל רשת אמי"ת
עו"ד רוית דום מנכ"לית רשת עמל
רו"ח עמיעד גורביץ מנכ"ל רשת עתיד
חברי הנהלת ארגון המורים
ועדי מורים

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד