איגרת אישית לעדכון - ההתמדה משתלמת

מס צפיות:  1632
תאריך: 19/03/2015

כ"ח אדר, תשע"ה

                                                                                                                    ‏19 מרץ, 2015

איגרת אישית לעדכון - ההתמדה משתלמת

 

הרפורמה בבחינות הבגרות של שר החינוך לשעבר, הרב שי פירון, אשר משרד החינוך החל לבצעה, מלאה פגמים ו"חורים".  
העלינו בפני השר לשעבר וגם בפני גב' מיכל כהן, מנכ"לית המשרד, טענות רבות על תקלות, העדר תיאומים, חוסר הוראות ברורות, חוסר אחידות בכל המקצועות וחוסר התאמה בין הוראות המפמ"רים לביצוע בשטח, ובמיוחד על כך שהרפורמה פוגעת במצוינות ומאידך,  גם בתלמידים החלשים.
ביטול היבחנות במקצוע שלישי מורחב וזאת כדי לחסוך כספים ולהקל על התלמידים, התבררה כפגיעה חמורה מאוד בכל אותם תלמידים מצטיינים שהיו מעוניינים דווקא להבחן וללמוד ב-3 מקצועות מורחבים ולא חיפשו את ההקלות. דווקא כתוצאה מכך, אותם תלמידים מצטיינים נפגעו, מקצועות בוטלו והחל תהליך של פיטורי מורים.
על כל זה התקוממנו ובמשך חודשים רבים דברים לא התקדמו.
מנהלים רבים, מורים רבים ואף מפמ"רים, פנו אלינו וביקשו את התערבותנו, דבר שעשינו וסוף סוף אנחנו רואים תוצאות.
משרד החינוך חזר בו מביטול אותן בחינות במקצועות המורחבים וכתוצאה מכך נמנעה סגירת מגמות מדעיות וטכנולוגיות כמו מחשבים, תוכנה, פיזיקה, אלקטרוניקה וכד'. דבר זה מאפשר הצטיינות של תלמידים המעוניינים בכך, בונוס לאוניברסיטה ומניעה של  פיטורי המורים.

אנחנו ממשיכים גם בנושא פרויקט טו"ב שמיועד לתלמידים המסיימים את בחינות הבגרות בסוף כיתה י"א ומתחילים בכיתה י"ב ללמוד לתואר טכנאי ולאחר מכן הנדסאי.
המועצה הפדגוגית שהוקמה ע"י ארגון המורים נמצאת בקשר הדוק עם המפמ"רים השונים, על מנת להסדיר את הסוגיות של הערכה חלופית, חלוקת חומר הלימוד לפי 70-30%  ויצירת הלימה בין חומר הלימוד המפוצל לבין שעות הלימוד הניתנות לכל חלק מהמקצוע.
ללא מעורבות ארגון המורים, לא היו מצליחים המפמ"רים והמנהלים לשנות משהו במשרד החינוך, מתוך חשש שמא יבולע להם. ארגון המורים היה הכתובת לפניותיהם והתוצאות נראות בשטח.

 

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד