העיצומים נמשכים

מס צפיות:  1989
תאריך: 10/12/2014

 

 

י"ח כסלו, תשע"ה

10 דצמבר, 2014

רא/למ/11419

 

 

ציבור המורים שלום רב,


העיצומים נמשכים

 

כל ההוראות וההנחיות שלנו בנושא אבחונים והקלות לתלמידים לקויי למידה עודן בתוקף .

אין לטפל בשום פעולה הנדרשת ע"י משרד החינוך ו/או מנהלי בתיה"ס בכל הקשור למילוי טפסים , דוחות, תיקים וועדות בנושא אבחונים והקלות לתלמידים לקויי למידה לקראת מבחני הבגרות בכיתות י', י"א, י"ב.

בהזדמנות זו, אני פונה לכל המנהלים בבקשה לא ללחוץ על היועצים והמורים לבצע את העבודה ובכך להפר את המשמעת הארגונית ואת קיום העיצומים.

כמו כן, אני מבקש מכל מורה שלוחצים עליו, מאיימים עליו או מספרים לו, שכביכול העיצומים יפסקו ואז יצטרכו לעבוד מאוד קשה בתקופה קצרה, להודיע לנו מיד, על מנת שנטפל בכך.  

העיצומים בנושאים אלו לא יפסקו כל עוד משרד החינוך לא ינהל עמנו מו"מ בדבר קביעת אנשי מקצוע, שיעשו את העבודה הזו (שאינה מתפקידם של מורים ויועצים) .

ישנם מומחים רבים ללקויות למידה, שלא מועסקים ע"י משרד החינוך בבתיה"ס, מסיבות של חיסכון ועל כן מטילים את העבודה הזו בחינם על ציבור המורים, הקורסים כעת מהעומס הרב החל עליהם.

בכל העולם, אחוז לקויי הלמידה לא עולה על 9% . ה"ישראבלוף" הישראלי הגיע לכך שבמקומות רבים אחוז לקויי הלמידה הגיע גם ל- 70%. כעת, כאשר שר החינוך ביטל את המבחן הפסיכומטרי ויהיה משקל גדול יותר לתעודת הבגרות, אני צופה, שהלחץ על המורים לתת הקלות נוספות ולמלא דוחות מיותרים ילך ויגדל ולא במעט מקומות הורים לא מרוצים אף יגישו תביעות משפטיות נגד מורים ומנהלים.

אני חוזר ומזכיר לא למלא טפסים ו/או דוחות, לא להשתתף בוועדות ולא להכין תיקים כל עוד הבעיות לא תיפתרנה.

בשלב זה משרד החינוך אפילו לא התחיל לנהל עמנו מו"מ, למרות כל ההבטחות שקיבלנו .
לידיעתכם !

 

 

 
חברי הנהלת ארגון המורים
מזכירי הסניפים

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד