עיצומי ארגון המורים

מס צפיות:  2467
תאריך: 2/12/2014

י' כסלו, תשע"ה

02 דצמבר 2014

רא/למ/11402

לכבוד
ציבור המורים

שלום רב,

הנדון: עיצומי ארגון המורים

הנהלת ארגון המורים התכנסה היום לדון בבקשתו של שר החינוך, הרב שי פירון, להקפיא לשלושה חודשים את העיצומים בהם אנו נוקטים.

 

הנהלת ארגון המורים החליטה כדלקמן:

1. בעניין אי יציאה לטיולים, אנו ממשיכים לאפשר את קיום הטיולים עד לסיום פגרת חנוכה, 24.12.14 , זאת על מנת לאפשר למשרד החינוך לסיים את ההתייעצויות עם היועמ"ש, כפי שהובטח ע"י השר, במטרה למצוא פתרון לתביעותינו . כזכור, רובצת על ציבור המורים והמנהלים אחריות פלילית על כל פגיעה של תלמידים, תאונה וחלילה, פטירת תלמיד בטיול.
לאור זאת, למרות שהעיצומים מוקפאים כאמור, אנו ממליצים לציבור המורים והמנהלים לדחות את הטיולים בתקווה שימצא פתרון ולא לצאת כעת ולהסתכן בתביעות פליליות. האפשרות לצאת לטיולים היא אך ורק לטיולים שכבר שולם עבורם מתוך תפילה ותקווה שלא יקרה, חו"ח, אירוע בו תלמידים ומורים יפגעו.
אם בתקופה זו שעד חנוכה תקרה תאונה במהלך טיול, ארגון המורים ייתן הגנה משפטית מלאה לחבר שיואשם בתביעה כזו או אחרת, אך כזכור, בתביעה והרשעה פלילית העונש הוא על המורה בלבד.

2. הנהלת ארגון המורים לא קיבלה את הצעתו של שר החינוך לדחות את העיצומים בנושא אבחונים והקלות לתלמידים לקויי למידה בבחינות בגרות לשלושה חודשים. הרי ממילא העבודה נעשית כעת, העומס הכבד הוא על המורים והיועצים כעת, ואין טעם לחדש עיצומים בעוד שלושה חודשים כאשר למעשה העבודה הסתיימה, בגדר סגירת שערי האורווה לאחר שהסוסים כבר ברחו ממנה. המאבק שאנו מנהלים הוא לטובת תלמידנו וחברינו

המורים והמנהלים ולא נתפשר בסוגיה זו! חוסר ההכשרה של המורים בנושא הבטיחות בטיולים או בנושא האבחון וההקלות לתלמידים לקויי למידה פוגעים גם בתלמידים וגם במורים ומשכך, המאבק שלנו הוא לטובת מערכת החינוך.

 

 

 

העתקים :
חברי הנהלת ארגון המורים
מזכירי הסניפים
מנהלי בתיה"ס
ועדי המורים

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד