מכתבו של רן ארז לשר החינוך, הרב שי פירון: ניכוי שכר

מס צפיות:  2087
תאריך: 29/09/2014

להלן מכתבו של רן ארז לשר החינוך, הרב שי פירון.

 

שימו לב: מורים שנוכה שכרם או שקיבלו הודעה על כך, נא לפנות למזכירי הסניפים בארגון המורים.

 


  

ה' תשרי, תשע"ה
‏29 ספטמבר, 2014


לכבוד
הרב שי פירון
שר החינוך

 

נכבדי שלום וברכה,


הובא לידיעתי שבימים אלו פועל משרד החינוך לניכוי שכר ממאות מורים בטענה שקיבלו שכרם ביתר. זאת כאשר לצד טענה זו טוען עוד משרד החינוך כי מאות מורים אחרים קיבלו במשך שנים שכר בחסר. בלי להתייחס כרגע לעצם המצב, שלפיו, על פי טענת משרד החינוך, מתקיימת בקרבו אנדרלמוסיה בנוגע לתשלום שכר המורים, אני דורש לחדול מיד מכל ניכוי חד צדדי בשכר למורים, בייחוד בערב החג, אך גם בכל מועד נדחה אחר.
עליי לציין ולהזכיר, שהדרך היחידה לבצע מהלך שכזה היא רק לאחר קבלת הסכמת המורה מראש, לאחר קבלת הסכמה וקיום הידברות עם ארגון המורים, ורק לאחר מתן אפשרות ראויה לארגון המורים לבדוק את הטענה של משרד החינוך בנוגע לתשלומי היתר כנטען בטרם מבוצע כל ניכוי בשכר.
לאור האמור, הנך מתבקש להורות לאנשי משרדך להימנע מיד מכל ניכוי בשכר המורים ולזמן פגישה דחופה עם ארגון המורים לשם דיון בהול בנושא. בנוסף אבקש לקבל בדחיפות דוח מסודר ומפורט על תשלומי היתר הנטענים, ובדוח הסבר לפשר כל תשלום ביתר כנטען, מה גובהו הנטען ומה פשרו.
רק לאחר בדיקה מקיפה ולאחר קבלת הסכמת המורה יהיה אפשר לחשוב על ביצוע ניכוי אם הדבר מחויב. לא ניתן, בייחוד ערב החג, לבצע ניכוי שכר בגובה שנקבע חד צדדית על ידי משרד החינוך בלי לשמוע קודם כול את ארגון המורים ובלי לקיים חובת מו"מ והיוועצות, ובלי לאפשר למורה זכות טיעון ביחס למצב שכזה.
עליי לציין שחרה לי מאוד לשמוע את תגובת משרד החינוך באמצעי התקשורת, אשר ממנה עלה שאין לדידו של משרד החינוך כל בעיה וכל פגם בביצוע מעשה חד צדדי קשה ופוגעני שכזה ערב החג.

 

אודה להתייחסותך המהירה.

 

 

 

 

 

 

 

העתקים:
גב' מיכל כהן – מנכ"לית משרד החינוך
גב' אריאלה טוקר – חשבת משרד החינוך

 

 

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד