איגרת אישית לעדכון - הבהרות

מס צפיות:  3803
תאריך: 26/02/2014

 

 

כ"ו אדר א, תשע"ד
‏26‏ פברואר, 2014


לכבוד
ציבור המורים, חברי ארגון המורים

 

שלום רב,

 

הנדון: איגרת אישית לעדכון - הבהרות

 

כפי שפרסמתי לפני מספר שבועות,  סיכמנו עם משרד החינוך ומשרד האוצר את השינויים ברפורמה עוז לתמורה, לגביהם  נהלנו מו"מ במהלך השנה האחרונה. כעת, משהגיע הנוסח הסופי ממשרד האוצר אנו מפרסמים זאת תוך מתן הבהרות כדלקמן:

 


1. נושא אורך השיעור שקיבל פרשנות שגויה בקרב מורים, הובהר והוגדר כעת במסגרת ההסכמות -  אורך שעות ההוראה (בכללן השעות הפרטניות ותומכות ההוראה), כאורך שעה אקדמית, כפי שהיה מקובל בעבר ( 45 דקות), קרי, 40 שיעורים + הפסקות.


2. סיום יום העבודה -  בשעה שהמורה מסיים את כל המטלות עפ"י מערכת השעות שלו,  בכלל זה  שעות הוראה, שעות פרטניות ושעות תומכות הוראה. ביצוע כל המטלות ל 100% משרה שהם 40 ש"ש, יבוצע בהתאמה לתחילת יום הלימודים ומספר השיעורים באותו היום וכמובן ע"פ היקף המשרה , שעות גיל, שעות אם וכו'.


3. חובת ההצטרפות של בתי ספר לעוז לתמורה נדחית לספטמבר 2016 (תשע"ז). אין בכך כדי למנוע ממורים שרוצים להצטרף טרם שנה זו, לעשות כן.


4. הערכה אישית ותגמול מורים בגין הערכה אישית – נדחית, בשלב זה, לתשע"ז. תגמול המורים בגין תשע"ג הועבר לוועדה בראשה עומד ד"ר. שמשון שושני וחברים בה פרופ. יצחק פרידמן ואנוכי.


5. בחינות הבגרות – שעות ההוראה של כל מקצוע, לפי יחידות הלימוד, לא יצומצמו, גם אם הבחינה תהייה פנימית.  כך גם לגבי גמולי הבגרות בשעות ובאחוזים. מורים אשר יבדקו עבודות גמר או מבחנים פנימיים יתוגמלו באותה מתכונת שמתוגמלים מורים הבודקים בחינות בגרות.  במעבר משיטה לשיטה מורים לא יפגעו ויתווספו שעות להוראת המקצוע, כך שהיקפי המשרות יישמרו.

 

6. שכר מנהלים – מנהלים אשר יצטרפו לעוז לתמורה יקבלו גמול ניהול על כל היקף משרתם ולא רק על משרה אחת, כפי שמקובל היה בעבר. למעשה, גמול הניהול יעלה ב – 50% והוא פנסיוני.

 

 

אנו נמצאים כעת במו"מ אינטנסיבי לשיפורים נוספים בנושא מורי השל"ח, מפמ"רים, מדריכים, חינוך מיוחד ובתי ספר שבפיקוח משרד הכלכלה. חשוב לא פחות, תנאי העבודה והשכר של המורים בחטיבות הביניים.

 

 

לעיון בנוסח הסופי  של משרד האוצר הקישו כאן

 

 

 

 

  

בכבוד רב,

 

רן ארז

יו"ר ההנהלה
ארגון המורים בבתיה"ס העל יסודיים

 

 

 

 

 

     

  

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד