הודעה חשובה

מס צפיות:  3294
תאריך: 9/01/2014

 

 

  

ח' שבט, תשע"ד
‏9 ינואר, 2014

 

שלום רב,

 

העיצומים בהם אנו נוקטים במסגרת מאבקנו נועדו עבור המורים חברי הארגון, כך שלא יפסידו כסף כתוצאה מהשבתות ובכדי שהתלמידים לא ייפגעו בלימודים השוטפים כתוצאה מפגיעה בשעות לימוד.

לאור זאת, העיצומים עליהם הכרזנו הם:
 
אין להדפיס שעון נוכחות ויש לעבוד עפ"י "מערכת השעות" בלבד. "מערכת השעות" כוללת שעות הוראה, שעות פרטניות, שעות ישיבה, שעות השתלמות, שעות קבלת הורים
ו-5 שעות תומכות הוראה.
אורך השעה הוא אורך שעה אקדמית בת 45 דקות, להן מתווספות הפסקות. כך שלדוגמא, אם מערכת השעות מסתיימת בשעה 15:30 , אין שום סיבה שמורה יחכה עד השעה 16:00 בביה"ס בכדי להדפיס כרטיס.
כדי שהדברים יהיו ברורים, כל מה שמופיע במערכת השעות, כפי שפירטתי מעלה, יש לבצע, ללא כל קשר לשהות בביה"ס בין השעות 08:00-16:00.
אם מורה סיים לעבוד ב- 15:30 או ב-15:20, הוא אינו חייב להישאר בביה"ס .

 

איסור יציאה לפעילויות מחוץ לכותלי ביה"ס – מטרת איסור זה היא מחד גיסא, למנוע ניכוי שכר למורים ומאידך, להפעיל לחץ כלכלי, באמצעות אותם גופים שמרוויחים מיליארדים (יותר מ-3 מיליארד ₪ ) על חשבון עבודת המורים וליווי תלמידים לפעילויות מחוץ לכותלי ביה"ס.
כאשר מורים ומנהלים אינם מקבלים שכר כראוי וקיימות בעיות רבות במערכת החינוך, אותן משרד החינוך לא פתר עד כה, וכאשר שר החינוך אומר לנו, שלמרות רצונו הטוב, הוא לא יכול לפתור את הבעיות כי משרד האוצר מתנגד, אנחנו פועלים על מנת להשפיע על משרד האוצר.

שביתה רק תחסוך כסף למשרדי האוצר והחינוך ותפגע במורים .
בשלב זה, אנחנו מסתפקים בעיצומים אלו, אותם יש לבצע ללא הסתייגות.

באשר להפסדים הכלכליים , אם יהיו כאלה - מנהלי בתיה"ס קיבלו התראות לפני כחודשיים ושוב תזכורת לפני כחודש, על כך שבהתקשרות עם גופים המספקים שירותים מחוץ לכותלי ביה"ס כמו טיולים, תיאטראות וכד', יש לדאוג להכניס סעיף, המאפשר דחייה או ביטול ללא הוצאות, עקב כוח עליון או הכרזת עיצומים ו/או שביתות ע"י הארגון .
גם בכנס התאגדות המנהלים בו השתתפו המנהלים העי"ס הודענו על כך .

 

  

בכבוד רב,

 

רן ארז

יו"ר ההנהלה
ארגון המורים בבתיה"ס העל יסודיים

 

 

 

 

     

לעיון נוסף:

מכתבו של רן ארז למר אבנר שלו, יו"ר הנהלת יד ושם (9.1)

עדכון למורים – החרפת העיצומים (7.1)

  

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד