עץ הערכים החינוכי

מס צפיות:  1194
נושא: אזורי רישום
תאריך: 14/02/2013 11:54:54

את דרכי הציבורית התחלתי במעורבות בתחום החינוך כהורה פעיל. מאז ועד היום אני מאמין כי תחום החינוך הוא המחויבות הראשונה במעלה והחשובה ביותר שלנו לילדינו. עלינו להקנות לילדינו ערכים ודרך ארץ, ולספק להם כלים ומיומנויות לעמוד באתגרים שמציב בפניהם העולם המודרני. מאז כניסתי לתפקיד בכל שבוע אני מסייר לפחות בשני בתי ספר בירושלים מכל המגזרים והזרמים ורואה אנשי חינוך מצוינים ואכפתיים ומנהלים שמסוגלים לעשות מהפך - אם רק נשכיל לתת להם את הכלים לניהול נכון.

אנחנו בירושלים לא מפחדים לאתגר את המערכת. בעבר ניהלה העירייה את ביקושי התושבים באמצעות מגבלות, מכסות והגדרת איזורי רישום, כך שההורים הונחו להיכן לשלוח את ילדיהם, לעיתים בניגוד לרצונם. המדיניות החדשה שאנחנו מנהיגים בהצלחה בארבע השנים האחרונות היא התאמת בתי הספר לצרכים של התושבים ולא הפוך.

מהלך זה דוחף את בתי הספר, המנהלים והצוותים החינוכיים להפוך אטרקטיביים יותר ולפתח את הייחודיות ותחומי המצוינות שלהם - במטרה למשוך אליהם תלמידים. במסגרת זו אנו עושים מאמצים לפתוח עוד ועוד סניפים חדשים של בתי ספר מצליחים עם עודפי ביקוש בשכונות השונות, על חשבון בתי ספר עם ביקוש מועט, כדי לתת מתן מענה נכון יותר לצרכים של התושבים ועל פי תפיסתם.


לקריאה לחץ כאן

כתבות נוספות

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד