החינוך החרדי מדרדר את ישראל לעולם השלישי

מס צפיות:  606
נושא: משרד החינוך
תאריך: 7/01/2013 10:44:10

הרשות הארצית למדידה והערכה (ראמ"ה) של משרד החינוך מעריכה כי קרוב לוודאי שמבחן טימ"ס הנוכחי יהיה האחרון שבו ישראל משתתפת. משמע, מקום 7 הגבוה - שיש מי שמוחאים לו כפיים ויש מי שסבורים שנבע מהונאה שיטתית שצפויה להיחשף בתוצאות המבחן הבא - יישאר לעד הדירוג של ישראל, פשוט משום שלישראל לא יהיה מבחן נוסף ולא יהיה דירוג נוסף. בנוגע למבחני פיז"ה, ישראל השתתפה בתחילת 2012 במבחן (תוצאותיו עדיין לא פורסמו), ויש סיכוי כי היא תשתתף במבחן נוסף ב-2015, אבל זה יהיה כנראה מבחן פיז"ה האחרון שלנו. לאחריו ישראל תוצא גם מפיז"ה, וכך יסתיים לעד הפרק המבחנים הבינלאומיים של ישראל.

מדוע? משום שהגופים הבינלאומיים שעורכים את המחקרים אינם פראיירים, והם אינם מוכנים לשתף במבחנים מדינות החשודות בהטיית התוצאות בברירת אוכלוסייה. לכן, מדינות שחלקים נרחבים מדי מאוכלוסייתן אינו משתתף בבחינות, נפלטות החוצה.

הגבול העליון של טימ"ס הוא 23% מהאוכלוסייה שאינו משתתף במבחן. בטימ"ס האחרון, זה שנערך ב-2011 ותוצאותיו פורסמו עכשיו, עמדה ישראל על גבול ה-23%. 14.9% תלמידים חרדים לא משתתפים במבחן, 1.5% תלמידי החינוך המיוחד ועוד 6% תלמידים רגילים המאובחנים עם קשיי למידה.


לקריאה לחץ כאן

כתבות נוספות

ארגון המורים העל יסודיים
עבור לתוכן העמוד